DZIEŃ 1 – ZMIANY KLIMATU

213 Views0 Comment

18 sierpnia – DZIEŃ1- ZMIANY KLIMATU

Tego dnia zobaczymy m.in. głośny, pokazywany wcześniej w konkursie głównym Sundance Film Festival obraz „KIRIBATI TONIE” („Anote’s Ark”). Ukazuje on sytuację kraju na Pacyfiku, którego mieszkańcy muszą przenosić się na inne wyspy, bo ich domy są zalewane… Kiribati musi bowiem stawić czoła jednemu ze skutków globalnego ocieplenia: podnoszeniu się poziomu mórz i oceanów.

Tego samego dnia festiwalowa publiczność zobaczy także film „LIVING IN THE FUTURE’S PAST”, w którym w rolę narratora wcielił się zdobywca Oscara Jeff Bridges, oraz 12 innych obrazów z całego świata.

Po seansach zaplanowano dyskusje z twórcami i ekspertami, będziemy mogli również wziąć udział w wykładzie pod hasłem: „Czy ludzkość wyginie?” autorstwa Kamila Wyszkowskiego z United Nations Global Compact Poland.

Pokazy w trzech plenerowych kinach na Bulwarze Czerwieńskim wystartują o godzinie 17:30. Już o 16:00 natomiast każdy chętny może stanąć na starcie 5-kilometrowego biegu po Bulwarach Wiślanych: ZIELONA 5, który otworzy festiwal!

Szczegółowy program pierwszego dnia festiwalu znajdziecie TUTAJ! >>>>