KINO CENTRALNE / CENTRAL CINEMA
Miasteczko Festiwalowe na Bulwarach Wiślanych ul.Smocza
17.00-22.00

17:00

Sheep Hero
Director: Ton van Zantvoort Duration: 80:00 Country: Netherlands


[ENG] Documentary about a traditional shepherd who is forced to innovate in a neoliberal world that conflicts with his idealistic views. Will his struggle pay off or is he forced to go with the flock?
[PL] Filmowy dokument o tradycyjnym pasterzu, który zmuszony jest wprowadzić innowacje przez zalecenia neoliberalnego świata, który stoi w sprzeczności z jego idealistycznymi poglądami. Czy jego walka się opłaci, czy będzie musiał podążyć za trzodą?

19:00

The Carnivore’s Dilemma / Dylemat Mięsożercy
Director: Benoit Bringer Duration: 52:00 Country: France


[ENG] This is the story of a personal and universal quest: is it still possible to eat animals respecting their well-being, the planet and our health?
[PL] To historia osobistego i uniwersalnego śledztwa: czy to możliwe, żeby jeść zwierzęta, jednocześnie dbając o ich dobro, dobro planety i nasze zdrowie?

20:00

Honeyland / Kraina Miodu
Director: Tamara Kotevska, Ljubomir Stefanov Duration: 90:00 Country: Macedonia


[ENG] Hatidze lives with her ailing mother in a mountain village in the Balkans. Lives from honey production. However, he doesn’t use bees, respecting nature and the „half for me, half for you” principle. One day a large family moves into her area ..
[PL] 50-letnia Hatidze mieszka ze schorowaną matką w górskiej wiosce na Bałkanach. Utrzymuje się z produkcji miodu. Nie wykorzystuje jednak pszczół, respektując przyrodę i zasadę „połowa dla mnie, połowa dla was”. Pewnego dnia do jej okolicy wprowadza się wielodzietna rodzina….

21:00

The Hidden Side of Animal Transport /Prawdziwe Oblicze Transportu Zwierząt
Director: Manfred Karremann Runtime: 53:00 Country: Germany 


[ENG] The shocking materials presented in the film were hidden from view. They show the terrifying conditions in which live animals are transported.
[PL] Szokujące materiały prezentowane w filmie zostały nagrane z ukrycia. Ukazują przerażające warunki, w jakich przewożone są żywe zwierzęta.

DOLNE MŁYNY/ ZET PE TE
ul. Dolnych Młynów 10
20:30-22:00

Robin Food
Director: Pavel Maximov Duration: 20:00 Country: Italy


[ENG] Robin Food is a non-profit and pay-as-you-feel restaurant with a mission: rescue, cook and serve food that otherwise would go to waste.
[PL] Robin Food to restauracja non-profit z misją: ratuj, gotuj i serwuj żywność, która w innym przypadku trafiłaby do śmieci.

KINO W PARKU
Park Bednarskiego
20:30-22:00

ERIN BROCKOVICH


Ten film wszedł do polskich kin 20 lat temu, 19 maja 2000 roku. Kilka miesięcy później twórcy mogli pochwalić się pięcioma nominacjami do Oscara w najważniejszych kategoriach oraz ponad 250 mln dol. wpływów. Dla Julii Roberts występ w produkcji okazał się rolą życia. Ale po premierze niemal równie popularna jak gwiazda Hollywood stała się kobieta, o której opowiada ta historia. Erin Brockovich z samotnej matki trójki dzieci, ledwo wiążącej koniec z końcem, przeistoczyła się w znaną na całym świecie obrończynię uciśnionych i jedną z najważniejszych aktywistek działających na rzecz ochrony środowiska.