EKO-WIDEO – Najlepsze filmy ekologiczne on-line!

Zapraszamy do obejrzenia najciekawszych filmów ekologicznych jakie są dostępny on-line całkowicie ZA DARMO lub za pośrednictwem najpopularniejszych platform streamingowych. Oto nasze rekomendacje!


ZIEMA S.O.S.

Podróż przez wszystkie kontynenty, której celem jest zwrócenie uwagi świata na problemy oraz zagrożenia środowiska naturalnego: globalne ocieplenie, umierające lasy, wymieranie gatunków zwierząt, a także roślin oraz kończące się zasoby naturalne.

Reżyseria: Yann Arthus-Bertrand
Gatunek: Dokumentalny
Produkcja: Francja
Czas: 118 minut

PM 2.5

Dzień z życia człowieka, który mieszka w śmiertelnie zanieczyszczonym mieście. Stoi przed wyborem: on albo nadzieja na przyszłość.

Reżyseria: Piotr Biedroń
Gatunek: Film krótkometrażowy
Produkcja: Polska
Czas: 7 minut

 

COWSPIRACY

Dokument przedstawia wpływ hodowli przemysłowych na środowisko naturalne, jednocześnie poszukując realnych rozwiązań ratowania planety i odnalezienia odpowiedniej drogi do zrównoważonego rozwoju.

Reżyseria: Kip Andersen / Keegan Kuhn
Gatunek: Film dokumentalny
Produkcja: USA
Czas: 90 minut

 8.3/10

NIE MARNUJ JEDZENIA

Ronni Kahn przez lata prowadziła firmę organizującą imprezy i na co dzień obserwowała ogromne ilości zmarnowanego jedzenia. Powstający przez 2 lata dokument pokazuje pełną pasji Ronni Kahn w jej codziennej walce o ratowanie marnowanego jedzenia i karmienie potrzebujących już nie tylko w Australii, ale w Wielkiej Brytanii, Tajlandii i RPA

Reżyseria: Dan Goldberg
Gatunek: Film dokumentalny
Produkcja: Australia
Czas: 87 minut

LÓD PŁONIE

Filmowcy podróżują po świecie i próbują znaleźć odpowiedź na pytanie, czy można jeszcze odwrócić zmiany klimatu. Dokument pokazuje wiele sposobów, które pozwalają zredukować emisję dwutlenku węgla do atmosfery. Przedstawia też, jak można wyeliminować szkodliwy związek z powietrza. Jest to niezbędne, by obniżyć globalną temperaturę.

Reżyseria: Leila Conners Petersen
Gatunek: Film dokumentalny
Produkcja:Chorwacja/ Francja/ Niemcy/ USA/ Kostaryka
Czas: 94 minut

 7.4/10

GRA O BIAŁE ZŁOTO

„Gra o „białe złoto”” to monumentalny dokument o mrocznym świecie przemytników kości słoniowej. Nagradzany reżyser Richard Ladkani i nominowany do Oscara reżyser Kief Davidson przez 16 miesięcy pracowali incognito nad materiałem do filmu, aby zinfiltrować międzynarodową siatkę przemytników kości słoniowej.

Reżyseria: Kief Davidson / Richard Ladkani
Gatunek: Film dokumentalny
Produkcja: Austria
Czas: 1 godzina 52 minuty

 7.9/10

THE  STORY OF STUFF

The Story of Stuff – szybka, przywołująca mnogą ilość faktów, opowiedziana przy pomocy środków filmowych, „historia” zasobów naturalnych Ziemi. Dotąd obecny w internecie film obejrzało już ponad 6 mln osób.

Reżyseria: Louis Fox
Gatunek: Animowany
Produkcja: Angielska
Czas: 25 minut

OCALIĆ PELIKANA 895

Inspirujący dokument HBO opowiada o niezwykłej akcji ratowania pelikanów w dotkniętej katastrofą ekologiczną Zatoce Meksykańskiej.Reżyserką i współproducentką tego poruszającego dokumentu jest nominowana do Oscara Irene Taylor Brodsky („Słyszeć tu i teraz„, „The Final Inch„), która otrzymała za niego Nagrodę Publiczności na festiwalu kina niezależnego w Ashland.

Reżyseria: Irene Taylor Brodsky
Gatunek: Film dokumentalny
Produkcja: USA
Czas: 38 minut

 7.7/10

NA OKŁADCE

Fotograf przyrody wkracza do lasu i ku jego zaskoczeniu wszystkie zwierzęta zaczynają wyskakiwać przed jego aparat, ich zdjęcie znajduje się na okładce znanego magazaynu magazynu przyrodniczego. Dlaczego ? Jak jest ich tajemnica ? A może prawda jest całkiem inna

Reżyseria: Yegane Moghaddam
Gatunek: Film animowany
Produkcja: USA
Czas: 4 minuty

JAKĄ PRZYSZŁOŚĆ CZEKA MIĘSO

Obecnie spożywamy najwięcej mięsa w historii ludzkości, co stanowi dla świata ogromne wyzwanie. Czy w przyszłości na stołach mięso zastąpią inne produkty spożywcze?

NETFLIX -SERIAL WYJAŚNIAMY
Gatunek: Film dokumentalny
Produkcja: USA
Czas: 24 minuty