green festival on tour

Tadam! Aby zaostrzyć Wasze smaki na sierpniową, czwartą już edycję, BNP Paribas Green Film Festival, przygotowaliśmy specjalne plenerowe pokazy filmów laureatów poprzednich edycji festiwalu w 7 miastach Polski!  Kinowe wakacje rozpoczynamy seansem na plaży w gdańskim Brzeźnie, który odbędzie się 25 czerwca.

Następne zawitamy do Gdańska, Warszawy, Wrocławia, Katowic, Częstochowy i Gdyni.

Pokazom towarzyszyć będą atrakcje w formie quizów, rozmów z twórcami oraz panele dyskusyjne z ekspertami organizowane przez UN Global Compact Network Poland. 

Lista premierowych pokazów poniżej, a kolejne daty już wkrótce!

Partnerami wydarzenia są: Bank BNP Paribas i Miasto Kraków, patronem medialnym radio RMF MAXXX, a organizatorami wydarzenia Fundacja Green Festival i UN Global Compact Network Poland.

                            Zapraszamy!

KONTAKT - KOORDYNACJA - Green Festival On Tour

KAROLINA SUŁKOWSKA
Senior Event Manager
tel. +48 508 554 545
KarolinaSulkowska@greenfestival.pl

Gdańsk | 25 czerwca  | piątek - 19:30

Gdańsk - Brzeźno, LOTOS - Stadion Letni Gdańsk

O godzinie 19.30 rozpocznie się debata wprowadzająca do pokazu. A później, o 20.00 zapraszamy za genialne i przerażające dokumenty: „UseLess", reż. Rakel Gardarsdottir, Ágústa M. Ólafsdóttir oraz „Głos grinwalda”, reż. Niels Christian Askholm.

Warszawa | 27 czerwca  | niedziela - 20:00

Warszawa  -Plac Zabaw nad Wisłą

27 czerwca Green Festival On Tour zatrzyma się w stolicy! Znajdziecie nas w Placu Zabaw nad Wisłą w Warszawie! To pierwsze spotkanie w cyklu – w każdą niedzielę aż do 8 sierpnia włącznie o godzinie 20.00 zobaczycie ważny zielony film w Placu Zabaw nad Wisłą!  Do tego zawsze przed pokazem odbywać się będą krótkie rozmowy z ekspertami, ekologami, twórcami, na które razem z partnerem cyklu Klubem Komediowym serdecznie zapraszamy! 

Wrocław - Odra Pany | lipiec | sierpień

Wrocław - Odra Pany

13 lipca widzimy się w świetnym miejscu we Wrocławiu – Odra Pany! Ale to nie będzie tylko jedno spotkanie - zaklepaliśmy też dla was pokazy 13 lipca, 27 lipca i 10 sierpnia ! Wyobraźcie to sobie: lato, piękna pogoda i ciepły wieczór, przyjemny wiatr od Odry, leżaki, coś do picia w prawej ręce i punktualnie o 21.30 rozpoczyna się film w ramach Green Festival On Tour!

13 lipca - "Blackfish"

Dokument ten opowiada historię jednej z orek, samca o imieniu Tilikum, począwszy od momentu schwytania, po dzień dzisiejszy. Jest on własnością jednego z parków rozrywki. Trzymany w niewoli (w betonowej klatce z wodą) od małego dziecka, jest tresowany tylko po to, by zabawiać ludzi. Zgodnie z tym, co przedstawiają jego właściciele, Tilikum ma tam jak w niebie. Będzie żył ok. 30 lat, nie grożą mu niebezpieczeństwa ze strony innych samców, wokół ma same samice, no i ludzi, którzy go karmią. Zatem nawet zdobywanie pożywienia mu odpada. W zamian musi tylko pomachać płetwą, wykonać kilka sztuczek, chlapnąć wodą. Żyć nie umierać, prawdziwy raj dla orki. Taka jest oficjalna wersja. Prawda jest jednak całkiem inna. Ten film Wam ją ukaże.

27 lipca"Gigantyczni niewolnicy"

27 lipca w ramach Green Festival On Tour w Odra Pany we Wrocławiu zobaczycie dokument „Gigantyczni niewolnicy", reż. Andras Csapo, Andras Matai. W Azji Południowo-Wschodniej kwitnie turystyka słoniowa. Pokazy słoni, wędrówki słoni, etyczne parki słoni... każdy ma swój wybór. Ale czy wybieramy właściwą rzecz?

10 sierpnia"Wojna o rogi nosorożców"

Stroop. Journey into the Rhino Horn War" to południowoafrykański film dokumentalny o kłusownictwie nosorożców z 2018 roku nakręcony przez Bonné de Bod, prezenterkę dzikich zwierząt SABC i Susan Scott autorkę zdjęć. Tytuł „Stroop” odnosi się do afrykańskiego słowa poach - kłusować.

Dwójka autorek filmu po raz pierwszy opowiadają o wojnie o rogi nosorożców. Początkowo rozpoczynają sześciomiesięczny projekt, dwójka autorek porzuca pracę, sprzedaje domy, wprowadza się do swoich matek i poświęca prawie cztery lata swojego życia, aby dokumentować nie tylko nosorożce, ale także różne osoby związane z tym kultowym zwierzęciem.

Wrocław - Basen Beach Bar | lipiec | sierpień

Wrocław - Basen Beach Bar

Nasz objazdowy festiwal zaparkuje także sześciokrotnie nad samym brzegiem Odry – w Basen Beach Bar tuż przy Mostach Trzebnickich. Wiecie, co łączy to miejsce z BNP Paribas Green Film Festival? Rodzinna atmosfera, magiczny klimat, mega ekipa i… moglibyśmy tak wymieniać do końca! Ale lepiej poznajcie swoje plany na lipiec i początek sierpnia w Basen Beach Bar we Wrocławiu! Wszystkie pokazy są darmowe i zaczynają się o 21.30!

1 lipca - „Można panikować”

1 lipca zapraszamy Was na genialny, ale i przerażający dokument „Można panikować”, reż. Jonathan L. Ramsey. Profesor zajmuje się zjawiskami prowadzającymi do zmian klimatycznych i alarmuje o nadchodzącym zagrożeniu. Teraz musi poradzić sobie z osobistą tragedią, która skłania go do oceny dokonań życia.

8 lipca - 4 filmy

8 lipca będziecie mogli zobaczyć aż cztery krótkometrażowe filmy: „Świat bez owadów”, reż. Andreas Ewels; „Skradzione małpy”, reż. Colin Sytsma’ „Jak nie hodować zwierząt”, reż. Karol Kania; „Głos Grinwalda”, reż. Niels Christian Askholm.

15 lipca - „Vegan 2020”

15 lipca pokażemy bardzo ciekawy film „Vegan 2020”, reż. Klaus Mitchell. Film porusza szereg zagadnień - przyglądając się, jak pandemia COVID-19 wpłynęła na przemysł mięsny i mleczarski oraz zachęciła więcej ludzi do spróbowania żywności pochodzenia roślinnego. W filmie jest poruszony również temat, w jaki sposób pojawienie się chorób odzwierzęcych (chorób, które pochodzą od zwierząt), takich jak koronawirus, teraz dołącza do przekonujących argumentów za powszechnym przejściem na dietę roślinną

22 lipca - Złota, afrykańska rybka

22 lipca będzie można obejrzeć dokument „Afrykańska złota ryba”, reż. Thomas Grand. Region Casamance na południu Senegalu to jeden z ostatnich obszarów tradycyjnego rybołówstwa w Afryce Zachodniej. Stojąc w obliczu rosnącego zagrożenia ze strony przemysłowych przedsiębiorstw rybackich i przezwyciężając bardzo trudne warunki pracy, rybacy z Casamance przyczyniają się do zaopatrzenia w żywność (ou bezpieczeństwa żywnościowego) wielu krajów afrykańskich

29 lipca - 6 filmów

29  lipca ponownie zobaczycie kilka krótkometrażowych filmów: „PM 2.5” oraz „Piękna robota”, reż. Piotr Biedroń; „Czym jest smog” oraz „Czy veganie mają rację” reż. Karol Kania, „Ciemna strona Tulum”, reż. Rachel Appel.

5 sierpnia - „Nieposłuszeństwo”

5 sierpnia zapraszamy Was na film „Nieposłuszeństwo”, reż. Kelly Nyks. Film opowiada współczesną historię walki Dawida z Goliatem, gdzie w roli głównej widzimy przywódców ruchu obywatelskiego walczących na pierwszej linii o nadający się do zamieszkania świat. Nakręcony na Filipinach, w Turcji, Niemczech, Kanadzie, Kambodży i Stanach Zjednoczonych, łączy te porywające historie ze spostrzeżeniami najbardziej znanych osób na temat sprawiedliwości społecznej i klimatu. Nieposłuszeństwo jest osobiste, pełne pasji i potężne - stawka nie może być wyższa, a misja bardziej krytyczna.

Kinoteka - Warszawa | 6 lipiec | 18.30

W najbliższy wtorek (06.07.) zapraszamy Was na pokaz filmu "Home: Ziemia S.O.S."
Pokaz poprzedzi dyskusja nt.  Co Polacy wiedzą o zmianie klimatu?
Naszymi gośćmi będą:
Prof. Szymon Malinowski, Uniwersytet Warszawski, Nauka o klimacie
Dr Roland Zarzycki, Collegium Civitas
Ziemianie atakują”, Lata Dwudzieste - Kuba Antoszewski, Kantar Polska

La Playa - Częstochowa | 9 lipiec | 20.00

9 lipca. Godzina 20.00. La Playa Częstochowa. Ktoś? Coś?! No jasne – Green Festival On Tour i Wy! Wpadacie? Będzie dobre jedzenie, mega atmosfera i trzy genialne filmy.
Już 9 lipca w La Playa Częstochowa zobaczycie:
 
 „Trucizna codziennego użytku", reż. Stephanie Soechtig
„Wrapped in plactic", reż. Vladi Yudi. 
PM 2.5", reż. Piotr Biedroń.