Kino na Trawie A.D. 2019 startuje już 27 czerwca!

346 Views0 Comment

Kino na Trawie A.D. 2019 startuje już 27 czerwca!

Jako przedsmak emocji festiwalowych proponujemy Wam darmowe pokazy najlepszych filmów ekologicznych nagrodzonych na ubiegłorocznym Kraków International Green Film Festival. To filmy,  które Was wzruszą, przerażą, rozbawią i zmuszą do refleksji. Zabierzemy Was w podróż po Raju… tego Raju, jaki mamy tutaj na Ziemi. Niestety nie zawsze będzie to sielankowa podróż, bowiem w jej trakcie pokażemy także bezmiar naszej głupoty – ludzi, którzy niszczą ten Raj każdego dnia. Pokażemy Wam też historię osób niezłomnych, walczących o swoja okolicę, o tym, że wystarczy chcieć, aby w kilku prostych krokach przejść na Zieloną Stronę Mocy!

Pierwszy z naszych ZIELONYCH MARATONÓW FILMOWYCH ma hasło przewodnie ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ. 27 czerwca na Placu Sikorskiego zobaczymy 5 filmów:

FILM NR 1UseLess
– 50 minut, Islandia, reż. Rakel Garðarsdóttir & Ágústa M. Ólafsdóttir
– I nagroda w kat. DOKUMENT Kraków International Green Film Festival 2018
OPIS: Film pokazuje młodą matkę, Viktorię, która zastanawia się, dlaczego my, ludzie, tak bardzo marnujemy żywność i ubrania. Przedstawia szeroki wachlarz faktów i informacji w przemyślany i przekonujący sposób – jednocześnie pozytywny i skoncentrowany na rozwiązaniach.

FILM NR 2 – The Good Cup
– 18 minut, Wielka Brytania, reż. Sabine Schwab
– III nagroda w kat. DOKUMENT Kraków International Green Film Festival
OPIS: Każdego roku w Wielkiej Brytanii używa się 2,5 miliarda jednorazowych kubków. Nasza miłość do dobrej kawy powoduje góry składowisk, ale czy my, jako jednostki, naprawdę możemy zmniejszyć to obciążenie dla środowiska? W jaki sposób doprowadziliśmy się do tego bałaganu i co możemy zrobić, by znów z niego wyjść.

FILM NR 3 – The Planter
– 4 minuty, Brazylia, reż. Rômulo Villela
OPIS: Historia Helio da Silvy, który zasadził sam ponad 20 tysięcy drzew w parku Tiquatira, East Zone w São Paulo.

FILM NR 4 – World Whitout Insects
– 28 minuty, Niemcy, reż. Andreas Ewels
– II nagroda w kat. DOKUMENT Kraków International Green Film Festival
OPIS: Najpierw umierają owady, potem ptaki, aż w końcu ludzie. W niektórych częściach Europy Środkowej aż 70 procent wszystkich owadów wyginęło, a w konsekwencji, zmniejszyła się też populacja ptaków. W Chinach w niektórych miejscach nie ma już owadów, a ludzie muszą zapylać rośliny. Film pokazuje w imponujący sposób agonię owadów, a także ptaków.

FILM NR 5PM 2.5 FILM
– 7 minut, Polska, reż. Piotr Biedroń
OPIS: Postapokaliptyczna historia dziejąca się w Krakowie, w którym smog spowodował śmierć większości mieszkańców. W roli głównej Pawel Delag, muzyka SARSA.

Organizator: Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie
Partner merytoryczny: Kraków International Green Film Festival