OFICJALNA SELEKCJA 2022

200x200 5-BNP-GFF-logo-dodatkowe

5.BNP PARIBAS GREEN FILM FESTIVAL

Najlepszy Film Dokumentalny

How To Kill A Cloud
Tuija Halttunen | 1h 20m | Finlandia, Dania

The Story Of Plastic
Deia Schlosberg | 1h 30m | USA

Who We Were 
Marc Bauder | 1h 54m | USA

Invisible Demons
Rahul Jain | 1h 20m | Finlandia, Niemcy, Indie

Bright Green Lies
Julia Barnes 1h 13m | Kanada

The Great Green Wall
 Jared P. Scott | 1h 20m | UK

From the Wild Sea
Robin Petré | 1h 10m | Dania

The Last Generation
Mikołaj Borowy | 60m | Polska

AYA
Simon Coulibaly Gillard | 1h 10m | Francja, Belgia

Eating Our Way to Extinction
Otto Brockway, Ludo Brockway | 1h 10m | UK

Return Sasyk to the Sea
Andrea Odezynska | 60m | USA

Vegan Republic
Sławomir Jankowski | 60m | Polska

I Am Greta
Nathan Grossman | 1h 30m | Szwecja

The Forum
Marcus Vetter 1h 36m | Produkcja międzynarodowa

Drought in Europe
Jens Niehuss, Marcel Martschoke | 54m | Niemcy

Animal
Cyril Dion | 1h 45m | Francja

River
Jennifer Peedom | 1h 12m | Australia

Girls For Future
Irja von Bernstorff | 1h 30m | Niemcy

The Shadow Of Gold
D.Delestrac, R.Lang, S.Blake | 1h 15m | Kanada

Heroes of the Sea
Hovest, K.Eigendorf, S.Streich | 1h 15m | Niemcy

Milked
Amy Taylor | 1h 30m | Nowa Zelandia

Start Up For A Reason
Mehdi Balamissa, Adilson Borges | 52m | Francja

5.BNP PARIBAS GREEN FILM FESTIVAL

NAJLEPSZY KRÓTKI DOKUMENT

The Climate Planet Film
36m | Dania

The Spirit of Ganga
Natashja Rathore | 17m | Indie

When The Swallows Fly Away
Sébastien Pins | 19m | Belgia

tripleF***
 Simona Theoharova | 35m | Bułgaria

Cod Story
Noa Roginski 17m | Indie

5.BNP PARIBAS GREEN FILM FESTIVAL

Najlepszy Reportaż

Total Disaster
Keil Orion Troisi, Molly Gore 12m | USA

Coal In The Lungs
Martin Boudot 52m | Francja

What about water?
Maciej Chłopicki 43m | Polska

The Recycling Myth
Keil Orion Troisi, Molly Gore 52m | Niemcy

Vegan Warsaw
M.Anaszewicz, A.Spurek, T.Kiełbasa 37m | Polska

Speck
Martina Scalini 24m | Włochy

5.BNP PARIBAS GREEN FILM FESTIVAL

Najlepszy Film Animowany

Punarjanani
Philip C Philip 9m | Indie

Sad Beauty
Arjan Brentjes 10m | Holandia

The Plastic Turtle
Miguel León, Claudia Osejo 10m | Kolumbia

Love in the times of coal-based economy
Tomasz Siwiński 12m | Polska

A Dream of Hawaii
Thomas Smoor, Smoor Isaksen | 11m | Norwegia

Farm Well
Pepijn Robben, Lucas De Man 10m | Holandia

Semiotic Plastic
Radu Jude 22m | Rumunia

Migrants
Caby, Dupriez, Kubiak, Lermytte 9m | Francja

The Turnip
Piret Sigus, Silja Saarepuu 7m | Estonia

Just In Case
I.Meyer, C.Ahlbrecht, A.Saltheim 3m | Niemcy

Insect
Marcin Podolec 30m | Polska

Horyzonty
Bartłomiej Rybak 4m | Polska

Once There Was a Sea…
Joanna Kożuch | 16m | Polska

5.BNP PARIBAS GREEN FILM FESTIVAL

Najlepszy film fabularny

Grandfather’s Century
Sam van Zoest 12m | Holandia

Culling
Matty Crawford 14m | UK

Therefore, Socrates is Mortal
Alexandre Isabelle 13m | Kanada

Mami Wata
Paola Beatrice Ortolani 12m | Holandia

Don’t Give Up
Janne Tavares 14m | Szwecja

5.BNP PARIBAS GREEN FILM FESTIVAL

Najlepszy film polski

The Last Generation
Mikołaj Borowy | 60m | Polska

Vegan Warsaw
M.Anaszewicz, A.Spurek, T.Kiełbasa 37m | Polska

Love in the times of coal-based economy
Tomasz Siwiński 12m | Polska

Horyzonty
Bartłomiej Rybak 4m | Polska

Vegan Republic
Sławomir Jankowski | 60m | Polska

What about water?
Maciej Chłopicki 43m | Polska

Insect
Marcin Podolec 30m | Polska

Once There Was a Sea…
Joanna Kożuch | 16m | Polska

5 BNP Paribas GREEN FILM FESTIVAL

GRATULACJE I DO ZOBACZENIA W KRAKOWIE

14-21 sierpnia 2022