JURY - ANIMACJA

Lu Pulici
Lu Pulici – zdobył dyplom architekta na Katolickim Uniwersytecie Santos w Brazylii, a jako reżyser uzyskał dyplom w Centre d'Estudis Cinematogràfics de Catalunya w Barcelonie (Hiszpania).W latach 1993–2001 pracował w hiszpańskim przemyśle filmowym jako dyrektor artystyczny, pracując przy różnych produkcjach, zarówno krótkometrażowych, jak i fabularnych. W 2013 roku, po 12 latach w pełni poświęconych produkcjom teatralnym, powracił do świata kina, tworząc niezależną grupę kinową Lumaca Film. W 2015 roku założył własny dom produkcji filmowej 22S PRODUCTIONS. Laureat nagrody za najlepszą animację na festiwalu w 2018 roku za film „Lepiej już było”.
Yegane Moghaddam
Yegane Moghaddam – irańska animatorka i ilustratorka, która w swoich pracach skupia się głównie na świadomości ekologicznej. Jej studencki film „On the Cover” zyskał globalną uwagę w 2018 roku. Później kontynuowała tworzenie filmów i warstwy wizualnej dla wydarzeń ekologicznych. Oprócz tego ma na swoim koncie kilka publikacji na temat ekokrytycznego podejścia w recenzowaniu filmów i tekstów. Jest również autorką pierwszej ekologicznej serii komiksowej dla dzieci, wydanej w Iranie. Yegane stała się przyjaciółką naszego festiwalu. Przez kilka lat była obecna jako autorka animowanego „teaser” oraz plakatów przygotowanych specjalnie dla nas! W 2023 roku nakręciła swój pierwszy profesjonalny film „Our Uniform”, zainspirowany wydarzeniami społecznymi, które miały miejsce w tym samym roku w Iranie. Film zyskał ogromne uznanie na najbardziej prestiżowych wydarzeniach animowanych i został nominowany do Oscara w 2024 roku, co czyni go pierwszym irańskim animowanym filmem krótkometrażowym nominowanym do tej nagrody. Laureatka nagrody za najlepszą animację na festiwalu w 2018 roku za film „On the Cover”.
Krzysztof Hrycak
Krzysztof Hrycak – współzałożyciel i CEO Nolabel – studia VFX z siedzibą w Krakowie, które dostarcza efekty wizualne na rynki międzynarodowe od 2006 roku. Jako dyrektor kreatywny Nolabel odegrał kluczową rolę w licznych projektach, w tym przy tworzeniu reklam dla globalnie rozpoznawalnych marek oraz w pracy nad rozwojem wizualnym nominowanego do Oscara filmu animowanego „Loving Vincent”. Współpracował także z laureatem Oscara, reżyserem Andrzejem Wajdą, przy jego ostatnim filmie fabularnym „Powidoki", który był oficjalnym polskim kandydatem na Oscary. Ponadto pełnił rolę dyrektora kreatywnego serialu „Wielka Woda”. Współpracował przy produkcji wielokrotnie nagradzanych niezależnych filmów, takich jak „Kill It and Leave This Town”, „Magic Piano” oraz „Ziegenort”. Ma na swoim koncie wiele nagradzanych filmów i prac dla wiodących serwisów streamingowych, takich jak Netflix, Disney+ i Sky. Jest pasjonatem eksploracji nowych technologii i sztuki filmowej, a jego celem jest przesuwanie granic możliwości w świecie opowiadania historii za pomocą efektów wizualnych.