JURY - DOKUMENT KRÓTKOMETRAŻOWY

Joanna Kożuch
Joanna Kożuch – reżyserka, artystka wizualna i animatorka. Ukończyła studia plastyczne na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu i Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Jest również wykładowczynią na wydziale animacji Akademii Sztuk Scenicznych w Bratysławie, gdzie ukończyła studia doktoranckie. Jej filmografia obejmuje „Game (2004), „Fongopolis” (2014, który zdobył m.in. Słowacką Narodową Nagrodę Filmową), „39 Weeks, 6 Days” (2017), „Music Box” (2019, część projektu „Happiness Machine) oraz wielokrotnie nagradzany „Once There Was a Sea...” (2021, który znalazł się m.in. na długiej liście do Oscara 2023). Obecnie pracuje nad kolejnym krótkometrażowym filmem animowanym „Last Minute” oraz animowanym dokumentem „Once There Was a Town...”. W 2022 roku na BNP Paribas Green FIlm Festival zdobyła nagrodę w kategorii najlepszy film animowany za film „Once There Was a Sea...”.
Magdalena Łucyan

Magda Łucyan – dziennikarka Faktów TVN i TVN24. Prowadząca program o katastrofie klimatycznej „Rozmowy o końcu świata”. Autorka bestsellerowych książek „Powstańcy” i „Dzieci getta” i cykli rozmów ze świadkami historii: „Obóz”, „Getto”, „Powstańcy” i „Sierpień ’80”. Laureatka nagród MediaTory, World Media Festiwal i finalistka konkursu BohaterON. Pracę w mediach rozpoczęła zaraz po maturze, przez pierwsze lata związana była z Radiem ZET.

Paweł Deląg
Paweł Deląg – aktor filmowy, telewizyjny oraz teatralny, a także producent oraz reżyser. Ukończył Państwową Szkołę Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Na swoim koncie ma już ponad 100 filmów oraz seriali. Swoją owocną karierę rozpoczął najlepszym z możliwych debiutów – w wielokrotnie nagradzanym filmie Stevena Spielberga „Lista Schindlera”. Od tamtej pory występował w produkcjach krajowych, europejskich i amerykańskich. Z sukcesami występuje również na deskach teatrów, gdzie współpracował między innymi z Krystianem Lupą i Krystyną Jandą. W swojej twórczości kilkukrotnie poruszał temat zanieczyszczenia powietrza, występując w „PM 2.5” oraz „Good Job”, a także reżyserując i produkując film „Pani Basia”. Z naszym festiwalem związany jest od pierwszej edycji, co roku wspierając nas jako juror, ambasador i dobry duch tego wydarzenia.