JURY - NAJLEPSZY FILM POLSKI

Magdalena Łucyan
Magda Łucyan (rocznik 1991) - dziennikarka "Faktów TVN" i TVN24, prowadząca program o katastrofie klimatycznej „Rozmowy o końcu świata”, autorka bestsellerowych książek "Powstańcy" i „Dzieci getta” i cykli rozmów ze świadkami historii - "Obóz", "Getto", "Powstańcy" i "Sierpień ’80". Laureatka nagród MediaTory, World Media Festiwal i finalistka konkursu BohaterON. Pracę w mediach rozpoczęła zaraz po maturze, przez pierwsze lata związana była z Radiem ZET.
Mikołaj Borowy
Mikołaj Borowy jest reżyserem filmowym i działaczem społecznym. Zrealizował dwa filmy krótkometrażowe pt.: „Dolina nieświadomości” i „Pojechałem na wakacje”. Współpracował z Wojtkiem Smarzowskim jako asystent reżysera przy scenach grupowych w "Kler" i "Wesele 2". Obecnie jest studentem trzeciego roku reżyserii katowickiej szkoły filmowej. Od grudnia 2018 mocno zaangażowany w ruch klimatyczny. Współpracował z: Extinction Rebellion, Youth Climate Strike i Camp for Climate.
Katarzyna Trzaska
Katarzyna Trzaska - Absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Studiowała reżyserię filmową na Wydziale Radia i Telewizji na Uniwersytecie Śląskim. Autorka nagradzanych filmów dokumentalnych: „10 lat do Nashville” i „Maximum Pleasure” pokazywanych i nagradzanych na całym świecie, których premiera odbyła się na Vision du Reel. Reżyserka teatralna i filmowa. Jej film WIEŚ PŁYWAJĄCYCH KRÓW zdobył nagrodę na Kraków Green Film Festival 2020 za najlepszy film dokuementalny jest do zobaczenia tutaj: https://vod.greenfestival.pl/v/wies-plywajacych-krow,179.html