JURY

Tomasz Raczek
Tomasz Raczek -  Krytyk filmowy i youtuber, redaktor naczelny Magazynu Filmowego Stowarzyszenia Filmowców Polskich, autor audycji RACZEK MOVIE w Radiu Nowy Świat, kurator kolekcji pereł światowego kina na internetowej platformie entclick.com. Wcześniej m.in. kierownik literacki Zespołu Filmowego „Oko”, redaktor naczelny PLAYBOYA i miesięcznika FILM, dyrektor kanałów telewizyjnych nfilmHD oraz wicedyrektor TVP2. Razem z Zygmuntem Kałużyńskim stworzył nadawany przez kilkanaście lat cykl filmowy „Perły z lamusa” w TVP2. Autor 15 książek o filmie i telewizji oraz 3 płyt z muzyką filmową. Laureat Nagrody im. Stanisława Wyspiańskiego, Wiktora i Nagrody PISF za popularyzowanie filmu w telewizji. Fot: Jolanta Suszko Adamczewska
Magdalena Popławska
Magdalena Popławska urodziła się 3 kwietnia 1980 roku w Zabrzu. W 2004 roku została absolwentką Państwowej Szkoły Wyższej Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Zanim ją ukończyła, zadebiutowała w listopadzie 2003 roku na scenie Teatru Rozmaitości w sztuce "Electronic City" Richtera Falka. W 2003 roku zdobyła także II miejsce w konkursie na interpretację oraz nagrodę im. Agnieszki Osieckiej na Festiwalu Piosenki Aktorskiej. Jako stypendystka katalońskiego Institut del Theatre wyjechała do Barcelony. Od 2008 roku jest związana z Nowym Teatrem Krzysztofa Warlikowskiego. Jest znana głównie z roli Agnieszki w serialu "Usta Usta". Jej największym osiągnięciem w karierze filmowej jest rola w "Prostej historii o miłości" Arkadiusza Jakubika.
Anna Kazejak
Anna Kazejak – nagradzana międzynarodowo reżyserka i scenarzystka. Ukończyła łódzką filmówkę. Podczas swoich osiemnastu lat pracy zawodowej wyreżyserowała pięć filmów fabularnych, z których większość miała premiery na festiwalach klasy A - ‘Oda do radości” na IFF Rotterdam, „Obietnica’ IFF na Berlinale, „Fucking Bornholm” pokazany i nagrodzony w konkursie głównych na IFF w Karlovych Varach. Z powodzeniem reżyseruje również seriale telewizyjne współpracując z wszystkimi krajowymi nadawcami (‘Bez Tajemnic”, „Szadź”, „Brokat”, „SORtownia”). Kilkukrotna laureatka krajowych konkursów scenariuszowych (m.in. ScriptPro 2013. W latach 2017-2018 szefowa developmentu platformy Showmax CEE. Członkini Europejskiej Akademii Filmowej oraz Gildii Reżyserów Polskich.
Alicja Albrecht
Alicja Albrecht - scenarzystka, reżyserka, producentka i dziennikarka. Autorka ponad 150 filmów oraz kilkudziesięciu cykli dokumentalnych nagradzanych na krajowych i międzynarodowych festiwalach. Jej ostatni film „MŁYNARSKI. PIOSENKA FINAŁOWA” był nominowany do Orłów w 2017 roku w kategorii Najlepszy Film Dokumentalny i Najlepszy Producent.  Ponadto film został nagrodzony na festiwalach w Moskwie, Vancouver i Chicago.   Alicja Albrecht jest też uhonorowana Specjalną Nagrodą Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej za najlepiej sprzedany dokument w dystrybucji kinowej.    Ponadto otrzymała też Medal Europejski za cykl: „SMAK EUROPY” w 2004 roku. Jest też autorką innych, znanych filmów dokumentalnych, między innymi- „SOCJALIZM LUB ŚMIERĆ”,” WYKLĘCI PRZEZ BOGÓW”, ROSJA PROROKÓW CZYLI CZAS POKUTY”,  „MARIA” , „MŁYNARSKI. PIOSENKA FINAŁOWA”.  Od  2005- 2014 wykładała na Wydziale Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego.
Piotr Biedroń
Piotr Biedroń – Reżyser, scenarzysta i producent filmowy. W 2000 roku założył firmę produkcyjną, która z sukcesem prowadzi działalność i ma wiele filmów promocyjnych i reklamowych dla dużych firm oraz teledyski do piosenek znanych artystów. Od lat współpracuje z największą stacją radiową w Polsce – RMF FM. Piotr jest pomysłodawcą i współzałożycielem BNP Paribas Green Film Festival. W 2017 roku stworzył krótkometrażowy film "PM 2.5 FILM", a w 2019 "Good Job, w których podniósł temat smogu, niebezpiecznego zanieczyszczenia powietrza, które jest poważnym problemem w Polsce. Film rozbrzmiał w całym kraju i podsycił dyskusję o potrzebie walki o czyste powietrze. Został doceniony na wielu festiwalach na całym świecie, zdobywając wiele nagród.
W 2023 roku wyreżyserował swój pierwszy film fabularny - długometrażowy pt: " W nich cała nadzieja", który premierę będzie miał w kinach jesienią 2023 roku.
Kamil Wyszkowski
Kamil Wyszkowski - Od 2002 roku pracownik Organizacji Narodów Zjednoczonych. Od 2004 roku Przedstawiciel Inicjatywy Sekretarza Generalnego ONZ Global Compact w Polsce (United Nations Global Compact - UNGC), koordynującej z ramienia ONZ współpracę z biznesem, miastami, uczelniami wyższymi oraz organizacjami pozarządowymi. Od 2014 roku w Radzie Ekspertów Narodowego Centrum Badań i Rozwoju ds. Innowacji w gospodarce i innowacji społecznych. Od 2016 roku w gronie członków zespołu ds. innowacji w Ministerstwie Rozwoju. Jest stałym komentatorem w TVN 24 Biznes i Świat, POLSAT oraz TOK FM.
Paweł Deląg
Paweł Deląg – Aktor filmowy, telewizyjny oraz teatralny, a także producent oraz reżyser. Ukończył Państwową Szkołę Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Na swoim koncie ma już ponad 100 filmów oraz seriali! Swoją owocną karierę rozpoczął najlepszym z możliwych debiutów – w wielokrotnie nagradzanym filmie Stevena Spielberga "Lista Schindlera". Od tamtej pory występował w produkcjach krajowych, europejskich i amerykańskich, ale szczególnie upodobał sobie kino rosyjskie, zdobywając ogromną popularność u naszych sąsiadów. Z sukcesami występuje również na deskach teatrów, gdzie współpracował między innymi z Krystianem Lupą i Krystyną Jandą.
Christian Krönes
Christian Krönes to pochodzący z Wiednia reżyser i producent filmowy. Jego talent został odnotowany jeszcze w trakcie studiów reżyserskich – kiedy otrzymał szansę nabrania doświadczenia u boku tytanów przemysłu filmowego, takich jak wielokrotny laureat Oscara – Vittorio Storaro, czy ulubiony operator filmowy Ingmara Bergmana – Sven Nykvist. W 2006 roku Christian założył Blackbox Film & Medienproduktion i ze swoim ponad 30-letnim doświadczeniem w branży filmowej jest obecnie aktywny jak dyrektor zarządzający oraz producent. Produkcje Blackbox były nominowane do EFA i znajdowały się na „longliście” do Oscarów. Ostatnie filmy Christiana to „A German Life”, „Welcome to Sodom”
Niels Christian Askholm
Niels Christian Askholm to utalentowany filmowiec z Aarhus w Danii. Jego produkcje były wielokrotnie wyświetlane na festiwalach na całym świecie, zdobywając przy tym szereg nagród. W swoich dokumentach podejmuje tematykę związaną z zasadami życia człowieka i jego koegzystencji z otoczeniem, sprawiając, że publiczność wychodzi z kina zadumana nad istotą człowieczeństwa. Podczas pierwszej edycji Kraków Film Festival zdobył Grand Prix za swój dokument „The Grind Message”, w którym opowiedział historię corocznej rzezi grindwali na Wyspach Owczych. GRAND PRIX 2018 - „The Grind Message"