JURY

Tomasz Raczek
Tomasz Raczek -  Krytyk filmowy i youtuber, redaktor naczelny Magazynu Filmowego Stowarzyszenia Filmowców Polskich, autor audycji RACZEK MOVIE w Radiu Nowy Świat, kurator kolekcji pereł światowego kina na internetowej platformie entclick.com. Wcześniej m.in. kierownik literacki Zespołu Filmowego „Oko”, redaktor naczelny PLAYBOYA i miesięcznika FILM, dyrektor kanałów telewizyjnych nfilmHD oraz wicedyrektor TVP2. Razem z Zygmuntem Kałużyńskim stworzył nadawany przez kilkanaście lat cykl filmowy „Perły z lamusa” w TVP2. Autor 15 książek o filmie i telewizji oraz 3 płyt z muzyką filmową. Laureat Nagrody im. Stanisława Wyspiańskiego, Wiktora i Nagrody PISF za popularyzowanie filmu w telewizji. Fot: Jolanta Suszko Adamczewska
Magdalena Popławska

Magdalena Popławska – aktorka filmowa i teatralna. W 2004 roku ukończyła krakowską Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. Ludwika Solskiego. Jest również stypendystką Institut del Teatre w Barcelonie. Od 2008 roku w zespole Nowego Teatru w Warszawie, gdzie współpracuje m.in. z Krzysztofem Warlikowskim („Prosta historia o miłości", „Król życia"). Wielokrotnie nagradzana za swoje teatralne role. Na swoim koncie ma już ponad 30 ról filmowych, ale wielu widzów kojarzy ją z doskonałych kreacji w takich serialach jak: „Wataha", „Usta Usta" czy „Osiecka". Magdalena silnie wspiera walkę o prawa zwierząt, działa na rzecz ochrony drzew i promuje dietę wegańską.

Na naszym festiwalu pojawiła się jako polska lektorka oraz promotorka filmu „Eating our way to extinction", a o kilku lat nasza jurorka!

Ewa Ewart

Ewa Ewart / Polska

Ewa Ewart – dziennikarka i wielokrotnie nagradzanaa reżyserkaa filmów dokumentalnych specjalizującą się w filmach przełomowych i mocno przemawiających do odbiorcy. Urodziła się i wychowała w Polsce, ale większość swojego życia zawodowego spędziła, za granicą, głównie w Wielkiej Brytanii, pracując dla telewizji BBC. Podróżowała i pracowała w wielu krajach na świecie, gdzie zrealizowała dokumenty śledcze, polityczne i programy poruszające kwestie społeczne. Jej filmy wielokrotnie ujawniły nieznane informacje o kwestiach takich jak korupcja w Rosji Borysa Jelcyna, tajne więzienia w Korei Północnej, wojna domowa w Kolumbii czy tajny i nielegalny program CIA ekstradycji w trybie nadzwyczajnym osób podejrzanych o terroryzm. Dokumenty Ewy Ewart opowiadają o najbardziej pamiętnych wydarzeniach, jak tragedia w Biesłanie – film zrealizowany na pierwsza rocznicę ataku terrorystycznego, w wyniku, którego zginęło ponad 170 dzieci. W kolejnym dokumencie, pięć lat później, skupiła się na traumie jaką wciąż odczuwały dzieci, które przeżyły nieludzki zamach. Od kilku lat Ewa Ewart jest prezenterką pasma filmów dokumentalnych o tematyce zagranicznej w TVN24 i TVN24Bis. Dla obu stacji zrealizowała kilka własnych produkcji, między innymi; „W milczeniu” – opowieść o katastrofie smoleńskiej słowami rodzin ofiar, „Zdobyć miasto” – film powstał na 70. rocznicę Powstania Warszawskiego i „My, naród” – o historii polskiej transformacji z zachodniej, głównie amerykańskiej perspektywy.   Laureatka Grand Prix BNP Paribas Green Film Festival 2023 oraz w kategorii Best Polish za film „Do ostatniej kropli”.
Piotr Biedroń
Piotr Biedroń – reżyser i scenarzysta. Pomysłodawca i współzałożyciel BNP Paribas Green Film Festival. W swoich filmach skupia się przede wszystkim na tematyce ekologicznej. Za filmy „PM 2.5” i „Good Job”, w których poruszył temat smogu i niebezpiecznego zanieczyszczenia powietrza, został doceniony na wielu międzynarodowych festiwalach, m.in. Trieste Science+Fiction Festival, IGCF Green Fest, Gold Movie Awards, American Filmatic Arts Awards. W 2023 roku debiutował swoim pierwszym filmem pełnometrażowym „W nich cała nadzieja”, który otrzymał dwie nagrody na 48 FPFF w Gdyni. Jedną z nich była  nagroda za „Klimatyczny film” dla najbardziej ekologicznej produkcji filmowej w kategorii film pełnometrażowy.
Christian Krönes
Christian Krönes – pochodzący z Wiednia reżyser i producent filmowy. Jego talent został odnotowany jeszcze w trakcie studiów reżyserskich – kiedy otrzymał szansę nabrania doświadczenia u boku tytanów przemysłu filmowego, takich jak wielokrotny laureat Oscara – Vittorio Storaro, czy ulubiony operator filmowy Ingmara Bergmana – Sven Nykvist. W 2006 roku Christian założył Blackbox Film & Medienproduktion i ze swoim ponad 30-letnim doświadczeniem w branży filmowej jest obecnie aktywny jak dyrektor zarządzający oraz producent. Produkcje Blackbox były nominowane do EFA i znajdowały się na „longliście” do Oscarów. Laureat Grand Prix na drugiej edycji Kraków Green Film Festival za film „Witajcie w Sodomie”.