JURY

Tomasz Raczek
Tomasz Raczek -  Krytyk filmowy i youtuber, redaktor naczelny Magazynu Filmowego Stowarzyszenia Filmowców Polskich, autor audycji RACZEK MOVIE w Radiu Nowy Świat, kurator kolekcji pereł światowego kina na internetowej platformie entclick.com. Wcześniej m.in. kierownik literacki Zespołu Filmowego „Oko”, redaktor naczelny PLAYBOYA i miesięcznika FILM, dyrektor kanałów telewizyjnych nfilmHD oraz wicedyrektor TVP2. Razem z Zygmuntem Kałużyńskim stworzył nadawany przez kilkanaście lat cykl filmowy „Perły z lamusa” w TVP2. Autor 15 książek o filmie i telewizji oraz 3 płyt z muzyką filmową. Laureat Nagrody im. Stanisława Wyspiańskiego, Wiktora i Nagrody PISF za popularyzowanie filmu w telewizji. Fot: Jolanta Suszko Adamczewska
Magdalena Popławska
Magdalena Popławska - Aktorka filmowa i teatralna. W 2004 roku ukończyła krakowską Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. Ludwika Solskiego. Jest również stypendystką Institut del Teatre w Barcelonie. Od 2008 roku w zespole Nowego Teatru w Warszawie, gdzie współpracuje m.in. z Krzysztofem Warlikowskim („Prosta historia o miłości", „Król życia"). Wielokrotnie nagradzana za swoje teatralne role. Na swoim koncie ma już ponad 30 ról filmowych, ale wielu widzów kojarzy ją z doskonałych kreacji w takich serialach jak: „Wataha", „Usta Usta" czy „Osiecka". Magdalena silnie wspiera walkę o prawa zwierząt, działa na rzecz ochrony drzew i promuje dietę wegańską. Na naszym festiwalu pojawiła się jako polska lektorka oraz promotorka filmu „Eating our way to extinction", a w tym roku dołączyła do grona jurorów!
Anna Kazejak
Anna Kazejak – nagradzana międzynarodowo reżyserka i scenarzystka. Ukończyła łódzką filmówkę. Podczas swoich osiemnastu lat pracy zawodowej wyreżyserowała pięć filmów fabularnych, z których większość miała premiery na festiwalach klasy A - ‘Oda do radości” na IFF Rotterdam, „Obietnica’ IFF na Berlinale, „Fucking Bornholm” pokazany i nagrodzony w konkursie głównych na IFF w Karlovych Varach. Z powodzeniem reżyseruje również seriale telewizyjne współpracując z wszystkimi krajowymi nadawcami (‘Bez Tajemnic”, „Szadź”, „Brokat”, „SORtownia”). Kilkukrotna laureatka krajowych konkursów scenariuszowych (m.in. ScriptPro 2013. W latach 2017-2018 szefowa developmentu platformy Showmax CEE. Członkini Europejskiej Akademii Filmowej oraz Gildii Reżyserów Polskich.
Alicja Albrecht
Alicja Albrecht - scenarzystka, reżyserka, producentka i dziennikarka. Autorka ponad 150 filmów oraz kilkudziesięciu cykli dokumentalnych nagradzanych na krajowych i międzynarodowych festiwalach. Jej ostatni film „MŁYNARSKI. PIOSENKA FINAŁOWA” był nominowany do Orłów w 2017 roku w kategorii Najlepszy Film Dokumentalny i Najlepszy Producent.  Ponadto film został nagrodzony na festiwalach w Moskwie, Vancouver i Chicago.   Alicja Albrecht jest też uhonorowana Specjalną Nagrodą Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej za najlepiej sprzedany dokument w dystrybucji kinowej.    Ponadto otrzymała też Medal Europejski za cykl: „SMAK EUROPY” w 2004 roku. Jest też autorką innych, znanych filmów dokumentalnych, między innymi- „SOCJALIZM LUB ŚMIERĆ”,” WYKLĘCI PRZEZ BOGÓW”, ROSJA PROROKÓW CZYLI CZAS POKUTY”,  „MARIA” , „MŁYNARSKI. PIOSENKA FINAŁOWA”.  Od  2005- 2014 wykładała na Wydziale Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego.
Piotr Biedroń
Piotr Biedroń - reżyser i scenarzysta. Pomysłodawca i współzałożyciel BNP Paribas Green Film Festival. W swoich filmach skupia się przede wszystkim na tematyce ekologicznej. Za filmy PM 2.5 i Good Job, w których poruszył temat smogu i niebezpiecznego zanieczyszczenia powietrza, został doceniony na wielu międzynarodowych festiwalach, m.in. Trieste Science+Fiction Festival, IGCF Green Fest, Gold Movie Awards, American Filmatic Arts Awards. W 2023 roku debiutował swoim pierwszym filmem pełnfamtrażowym pt: „ W nich cała nadzieja”, który otrzymał dwie nagrody na 48 FPFF w Gdyni. Jedną z nich była  nagroda za „KLIMATYCZNY FILM” DLA NAJBARDZIEJ EKOLOGICZNEJ PRODUKCJI FILMOWEJ w kategorii film pełnometrażowy.
Kamil Wyszkowski
Kamil Wyszkowski - Od 2002 roku pracownik Organizacji Narodów Zjednoczonych. Od 2004 roku Przedstawiciel Inicjatywy Sekretarza Generalnego ONZ Global Compact w Polsce (United Nations Global Compact - UNGC), koordynującej z ramienia ONZ współpracę z biznesem, miastami, uczelniami wyższymi oraz organizacjami pozarządowymi. Od 2014 roku w Radzie Ekspertów Narodowego Centrum Badań i Rozwoju ds. Innowacji w gospodarce i innowacji społecznych. Od 2016 roku w gronie członków zespołu ds. innowacji w Ministerstwie Rozwoju. Jest stałym komentatorem w TVN 24 Biznes i Świat, POLSAT oraz TOK FM.
Paweł Deląg
Paweł Deląg – Aktor filmowy, telewizyjny oraz teatralny, a także producent oraz reżyser. Ukończył Państwową Szkołę Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Na swoim koncie ma już ponad 100 filmów oraz seriali! Swoją owocną karierę rozpoczął najlepszym z możliwych debiutów – w wielokrotnie nagradzanym filmie Stevena Spielberga „Lista Schindlera". Od tamtej pory występował w produkcjach krajowych, europejskich i amerykańskich. Z sukcesami występuje również na deskach teatrów, gdzie współpracował między innymi z Krystianem Lupą i Krystyną Jandą. W swojej twórczości kilkukrotnie poruszał temat zanieczyszczenia powietrza, występując w „PM 2.5" oraz „Good Job", a także reżyserując i produkując film „Pani Basia". Z naszym festiwalem związany jest od pierwszej edycji, co roku wspierając nas jako juror, ambasador i dobry duch tego wydarzenia!
Christian Krönes
Christian Krönes to pochodzący z Wiednia reżyser i producent filmowy. Jego talent został odnotowany jeszcze w trakcie studiów reżyserskich – kiedy otrzymał szansę nabrania doświadczenia u boku tytanów przemysłu filmowego, takich jak wielokrotny laureat Oscara – Vittorio Storaro, czy ulubiony operator filmowy Ingmara Bergmana – Sven Nykvist. W 2006 roku Christian założył Blackbox Film & Medienproduktion i ze swoim ponad 30-letnim doświadczeniem w branży filmowej jest obecnie aktywny jak dyrektor zarządzający oraz producent. Produkcje Blackbox były nominowane do EFA i znajdowały się na „longliście” do Oscarów. Ostatnie filmy Christiana to „A German Life”, „Welcome to Sodom”
Niels Christian Askholm
Niels Christian Askholm to utalentowany filmowiec z Aarhus w Danii. Jego produkcje były wielokrotnie wyświetlane na festiwalach na całym świecie, zdobywając przy tym szereg nagród. W swoich dokumentach podejmuje tematykę związaną z zasadami życia człowieka i jego koegzystencji z otoczeniem, sprawiając, że publiczność wychodzi z kina zadumana nad istotą człowieczeństwa. Podczas pierwszej edycji Kraków Film Festival zdobył Grand Prix za swój dokument „The Grind Message”, w którym opowiedział historię corocznej rzezi grindwali na Wyspach Owczych. GRAND PRIX 2018 - „The Grind Message"