O FESTIWALU

6. BNP PARIBAS GREEN FILM FESTIVAL

KRAKÓW – 13-20 SIERPNIA 2023

BNP Paribas Green Film Festival to międzynarodowy festiwal filmów ekologicznych, który od 2018 roku jest organizowany w Krakowie. To jedyny w Polsce i jeden z największych na świecie filmowy festiwal o tematyce ekologicznej. W czasie ośmiu dni festiwalu każdego roku pokazywanych jest ponad 50 filmów konkursowych oraz kilkadziesiąt pozakonkursowych. Festiwal to wielkie świeto ludzi, którym los naszej planety nie jest obojętny. Filmom towarzyszą spotkania z twórcami, ekspertami ONZ, lokalnymi aktywistami klimatycznymi. W czasie festiwalu odbywają się również liczne warsztaty ekologiczne, spotkania edukacyjne, wystawy, wykłady i działania artystyczne ukierunkowane na doskonalenie kultury życia zgodnie z zielonymi wartościami.

Festiwal należy do grona 100 najlepiej ocenianych festiwali wg rankingu największego portalu festiwalowego FILM FREEWAY. Ranking ten tworzony jest przez filmowców, których filmy są prezentowane na festiwalach.

Festiwal jest organizowany przy współpracy z UN Global Compact Network Poland. Specjaliści UNGC oraz eksperci z instytucji system ONZ czuwają nad merytorycznym poziomem dyskusji festiwalowych, aby widzowie mieli dostęp nie tylko do najlepszych filmów, ale też mieli pewność, że komentarz do poruszanych tematów środowiskowych zapewnią najlepsi eksperci w danej dziedzinie.

Festiwal jest organizowany z poszanowaniem zasobów naturalnych planety – przeczytaj co robimy, aby to wydarzenie było zrównoważone – DEKLARACJA ŚRODOWISKOWA

Festiwal został stworzony w 2018 roku przez Piotra Biedronia i Grzegorza Dukielskiego – założycieli Fundacji Green Festival. Fundacja oprócz festiwalu organizuje szereg wydarzeń, których celem jest edukacja ekologiczna, w szczególności wśród młodzieży.

DATA FESTIWALU

13-20 sierpnia 2023

8 dni tematycznych – 80 filmów konkursowych

MIEJSCE

Bulwar Czerwieński

Na wysokości ulicy Smoczej w Krakowie

FILMY KONKURSOWE ON LINE

VOD

Filmy konkursowe na VOD.greenfestival.pl

MIASTECZKO FESTIWALOWE

Kino Centralne

Czynne od 17:00-22:00

MIASTECZKO FESTIWALOWE

Kino Kamerlane

Miasteczko Festiwalowe – na wysokości ul. Smoczej

Zapraszamy do Krakowa w sierpniu 2023!