O FESTIWALU

7. BNP PARIBAS GREEN FILM FESTIVAL

KRAKÓW – 12-18 SIERPNIA 2024

BNP Paribas Green Film Festival to międzynarodowy festiwal filmów ekologicznych, który od 2018 roku jest organizowany w Krakowie. To jedyny w Polsce i jeden z największych na świecie filmowy festiwal o tematyce ekologicznej. W czasie siedmiu dni festiwalu każdego roku pokazywanych jest około 50 filmów konkursowych oraz kilkadziesiąt pozakonkursowych. Festiwal to wielkie święto ludzi, którym los naszej planety nie jest obojętny. Filmom towarzyszą spotkania z twórcami, ekspertami oraz lokalnymi aktywistami klimatycznymi. W czasie festiwalu odbywają się również liczne warsztaty ekologiczne, spotkania edukacyjne, wystawy, wykłady i działania artystyczne ukierunkowane na doskonalenie kultury życia zgodnie z zielonymi wartościami.

Festiwal jest organizowany z poszanowaniem zasobów naturalnych planety – przeczytaj, co robimy, aby to wydarzenie było zrównoważone – DEKLARACJA ŚRODOWISKOWA.

Festiwal został stworzony w 2018 roku przez Piotra Biedronia i Grzegorza Dukielskiego – założycieli Fundacji Green Festival. Fundacja oprócz festiwalu organizuje szereg wydarzeń, których celem jest edukacja ekologiczna, w szczególności wśród młodzieży.

DATA FESTIWALU

12-18 sierpnia 2024

7 dni – ponad 50 filmów konkursowych

MIEJSCE

Bulwar Czerwieński

Na wysokości ulicy Smoczej w Krakowie

FILMY KONKURSOWE ON LINE

VOD

Filmy konkursowe na VOD.greenfestival.pl

MIASTECZKO FESTIWALOWE

Kino Centralne WeLoveCinema

Czynne w godzinach od 17:00-22:00

MIASTECZKO FESTIWALOWE

Kino Kameralne

Miasteczko Festiwalowe – na wysokości ul. Koletek

Zapraszamy do Krakowa w sierpniu 2024!