JURY - DOKUMENT DŁUGI METRAŻ

Rakel Garðarsdóttir
Rakel Garðarsdóttir – laureatka najlepszego filmu dokumentalnego na Kraków Green Film Festival 2018 za film „Useless”. Współreżyserka i współproducentka dokumentu, który analizuje, dlaczego marnowanie żywności i mody stało się palącym problemem społecznym i środowiskowym oraz co ludzie mogą zrobić, aby to zmienić.
Enrico Parenti
Enrico Parenti – to włosko-amerykański filmowiec, który mieszkał w Wielkiej Brytanii, Brazylii, USA, a studiował filmowanie w Barcelonie. Jego pełnometrażowy dokument „Standing Army” został wyemitowany przez piętnaście stacji telewizyjnych, w tym Al Jazeera, Rt-TV, Fox, Zdf, History Channel. Film został również wydany w japońskich kinach i dystrybuowany w Stanacj Zjednoczonych za pośrednictwem Amazon i Hulu. Jego filmy krótkometrażowe wygrywały liczne festiwale filmowe, a „Zewdu dziecko ulicy” to „Staff-pick” Vimeo. Jego dokument „Container 158” był prezentowany na festiwalu filmowym w Rzymie, ufundowany przez fundację Open Society i zdobył trzy nagrody dla najlepszego filmu dokumentalnego. Jego najnowszy dokument „Szekspir na skałach” został wyprodukowany i wyemitowany przez telewizję Sky Arte. Od 2004 roku realizuje filmy dokumentalne, krótkometrażowe, teledyski oraz regularnie współpracuje z włoskimi i zagranicznymi telewizjami. Enrico zdobył nagrodę za najlepszy dokument na Kraków Green Film Festival w 2019 roku pod tytułem „Sojalizm”.
Katarzyna Trzaska
Katarzyna Trzaska – absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Studiowała reżyserię filmową na Wydziale Radia i Telewizji na Uniwersytecie Śląskim. Autorka nagradzanych filmów dokumentalnych: „10 lat do Nashville” i „Maximum Pleasure” pokazywanych i nagradzanych na całym świecie, których premiera odbyła się na Vision du Reel. Reżyserka teatralna i filmowa. Jej film „Wieś pływających krów” zdobył nagrodę na Kraków Green Film Festival 2020 za najlepszy film dokumentalny.