JURY - REPORTAŻ

Andreas Ewels

Andreas Ewels / Niemcy

Andreas Ewels - Niemiecki dziennikarzem i reżyserem, szczególnie znanym ze swoich filmów przyrodniczych. Karierę dziennikarską rozpoczął w wieku 16 lat w Münsterschen Zeitung jako reporter i fotograf. Później publikował w różnych gazetach codziennych i czasopismach, zanim przeszedł na radio. Jako autor i prezenter pracował m.in. dla WDR, Radia Hundert, 6 Berlin, Radia Bremen i Antenne Münster. Od 1990 r. Ewels pracował również dla telewizji, najpierw dla WDR, następnie od początku emisji do 1997 r. dla programu Stern TV, a następnie przeniósł się do Burda Verlag w Monachium. Tutaj pracował dla Focus TV GmbH jako producent i autor. Ewels jest związany z ZDF od 2001 roku. W Moguncji współtworzył programy ZDF.reporter i planet.e. Za specjalnym pozwoleniem ZDF, Ewels wyprodukował łącznie sześć odcinków jako reżyser serii ARD (NDR) Expeditions into the Animal Kingdom , w tym przygoda z oceanem i przygoda z Namib. Jest laureatem Kraków Green Film Festival za najlepszy reportaż w roku 2018 za film „Świat bez owadów”: https://vod.greenfestival.pl/v/swiat-bez-owadow,177.html, w 2019 za reportaż AMERICA FIRST, NATURE LAST https://vod.greenfestival.pl/v/america-first-nature-last,176.html oraz za film ŚWIAT WIRUSÓW https://vod.greenfestival.pl/v/swiat-wirusow,349.html w roku 2021.  
Marek Balawajder

Marek Balawajder / Polska

Marek Balawajder Dziennikarz, absolwent wydziału Politologii i Nauk Społecznych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od 2012 roku Dyrektor Informacji RMF FM. Ujawniał afery gospodarcze, polityczne, policyjne. Doskonale porusza się w tematach prokuratorsko sądowych. Pięć razy nominowany w konkursie Grand Press w kategorii news i dziennikarstwo śledcze. Czterokrotnie nagradzany jako najlepszy dziennikarz radiowym Małopolski, laureat Nagrody Allianz, zdobywca Złotej Gruszki.
Wojciech Bojanowski

Wojciech Bojanowski / Polska

Wojciech Bojanowski -  polski dziennikarz telewizyjny, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Od 2007 roku związany z TVN i TVN24. Autor reportaży i  filmów dokumentalnych. Laureat nagrody za najlepszy reportaż na 3. Kraków Green Film Festival za film NIECH TONĄ.