JURY - REPORTAŻ

Katarzyna Górniak
Katarzyna Górniak - Absolwentka dziennikarstwa na Uniwersytecie Wrocławskim, studiowała również filologię rosyjską, a Rosja wciąż pozostaje jej wielką pasją. Podstaw zawodu nauczyła się jako researcherka, a szlifów nabrała jako wrocławska reporterka programu interwencyjnego Prosto z Polski i Blisko Ludzi. Po przenosinach do Warszawy przez trzy lata przygotowywała reportaże w publicystycznym programie Czarno na Białym. W lipcu 2015 roku rozpoczęła pracę w "Faktach" TVN, gdzie zajmuje się tematyką społeczną. Relacjonowała kryzys imigrancki z Grecji, Węgier i Austrii, szukała "zielonych ludzików" w Estonii i Gruzji, a o konflikt w Donbasie pytała w ukraińskich wsiach i na rosyjskich bezdrożach. W 2017 roku została nominowana do dziennikarskiej nagrody Grand Press za reportaż "Białoruska sztuka przetrwania", opowiadający o opozycyjnych artystach w ostatniej dyktaturze Europy. W swojej pracy najbardziej ceni rozmowę, bo najciekawsze historie mają do opowiedzenia pozornie najzwyklejsi ludzie (https://tvn24.pl)
Marek Balawajder
Marek Balawajder Dziennikarz, absolwent wydziału Politologii i Nauk Społecznych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od 2012 roku Dyrektor Informacji RMF FM. Ujawniał afery gospodarcze, polityczne, policyjne. Doskonale porusza się w tematach prokuratorsko sądowych. Pięć razy nominowany w konkursie Grand Press w kategorii news i dziennikarstwo śledcze. Czterokrotnie nagradzany jako najlepszy dziennikarz radiowym Małopolski, laureat Nagrody Allianz, zdobywca Złotej Gruszki.
Janusz Schwertner
Janusz Schwertner — dziennikarz Onetu. Zdobywca "europejskiego Pulitzera" 2021. Trzykrotnie zdobywał Grand Press (2018, 2020, 2022), dwukrotnie Nagrodę im. Fikusa za dziennikarstwo najwyższej próby (2018, 2021) oraz także dwukrotnie Grand Prix Nagrody Dziennikarzy Małopolski. Finalista Nagrody im. Torańskiej oraz Nagrody im. Woyciechowskiego. Pięciokrotnie zwyciężał w konkursie "People Awards" Ringier Axel Springer Polska. Zwycięzca plebiscytu "Dobry Dziennikarz 2019", laureat nagród "Zielona Gruszka", "Zielony Prus" i "Człowiek z pasją". Zdobywca Grand Video Award. Nominowany w "BNP Paribas Green Film Festival" za film "Krwawy biznes futerkowców". Współautor książek "Smoleńsk. 96 wspomnień", "Antyterroryści. Polskie siły specjalne w akcji", "Szramy" oraz "Zwierzak. Spowiedź policyjnego przykrywkowca". Prowadzi zajęcia z dziennikarstwa.