JURY - REPORTAŻ

Katarzyna Górniak
Katarzyna Górniak - Absolwentka dziennikarstwa na Uniwersytecie Wrocławskim, studiowała również filologię rosyjską, a Rosja wciąż pozostaje jej wielką pasją. Podstaw zawodu nauczyła się jako researcherka, a szlifów nabrała jako wrocławska reporterka programu interwencyjnego Prosto z Polski i Blisko Ludzi. Po przenosinach do Warszawy przez trzy lata przygotowywała reportaże w publicystycznym programie Czarno na Białym. W lipcu 2015 roku rozpoczęła pracę w "Faktach" TVN, gdzie zajmuje się tematyką społeczną. Relacjonowała kryzys imigrancki z Grecji, Węgier i Austrii, szukała "zielonych ludzików" w Estonii i Gruzji, a o konflikt w Donbasie pytała w ukraińskich wsiach i na rosyjskich bezdrożach. W 2017 roku została nominowana do dziennikarskiej nagrody Grand Press za reportaż "Białoruska sztuka przetrwania", opowiadający o opozycyjnych artystach w ostatniej dyktaturze Europy. W swojej pracy najbardziej ceni rozmowę, bo najciekawsze historie mają do opowiedzenia pozornie najzwyklejsi ludzie (https://tvn24.pl)
Andreas Ewels
Andreas Ewels - Niemiecki dziennikarzem i reżyserem, szczególnie znanym ze swoich filmów przyrodniczych. Karierę dziennikarską rozpoczął w wieku 16 lat w Münsterschen Zeitung jako reporter i fotograf. Później publikował w różnych gazetach codziennych i czasopismach, zanim przeszedł na radio. Jako autor i prezenter pracował m.in. dla WDR, Radia Hundert, 6 Berlin, Radia Bremen i Antenne Münster. Od 1990 r. Ewels pracował również dla telewizji, najpierw dla WDR, następnie od początku emisji do 1997 r. dla programu Stern TV, a następnie przeniósł się do Burda Verlag w Monachium. Tutaj pracował dla Focus TV GmbH jako producent i autor. Ewels jest związany z ZDF od 2001 roku. W Moguncji współtworzył programy ZDF.reporter i planet.e. Za specjalnym pozwoleniem ZDF, Ewels wyprodukował łącznie sześć odcinków jako reżyser serii ARD (NDR) Expeditions into the Animal Kingdom , w tym przygoda z oceanem i przygoda z Namib. Jest laureatem Kraków Green Film Festival za najlepszy reportaż w roku 2018 za film „Świat bez owadów”: https://vod.greenfestival.pl/v/swiat-bez-owadow,177.html, w 2019 za reportaż AMERICA FIRST, NATURE LAST https://vod.greenfestival.pl/v/america-first-nature-last,176.html oraz za film ŚWIAT WIRUSÓW https://vod.greenfestival.pl/v/swiat-wirusow,349.html w roku 2021.
Marek Balawajder
Marek Balawajder Dziennikarz, absolwent wydziału Politologii i Nauk Społecznych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od 2012 roku Dyrektor Informacji RMF FM. Ujawniał afery gospodarcze, polityczne, policyjne. Doskonale porusza się w tematach prokuratorsko sądowych. Pięć razy nominowany w konkursie Grand Press w kategorii news i dziennikarstwo śledcze. Czterokrotnie nagradzany jako najlepszy dziennikarz radiowym Małopolski, laureat Nagrody Allianz, zdobywca Złotej Gruszki.